Reklama
  • Czwartek, 23 kwietnia 2015 (13:00)

    Krew z krwi 2. Powrót do przeszłości

Mroczne tajemnice, morderstwa, ciemne interesy i gangsterskie porachunki. Tego nie zabraknie w nowym sezonie serialu. Co jeszcze przed nami?

Reklama

Już od 12 kwietnia możemy śledzić dalsze losy Carmen Roty Majewskiej i jej najbliższych. Przekonamy się, czy wdowa po gangsterze zdoła odnaleźć spokój. Przypominamy, że pierwsza seria o mafijnych porachunkach rodziny Rotów zakończyła się ujawnieniem spisku, którego ofiarą padł Marek Majewski.

W finałowym odcinku Carmen wreszcie dowiedziała się od Borysa, że to Luter zamordował jej męża. Te rewelacje potwierdziła Anna Rota, która wyjawiła córce, że zleceniodawcą morderstwa był jej ojciec. Andrzej wyjaśnił podczas konfrontacji z córką, że chciał chronić Wiktora, mafijne interesy i nie dopuścić do ucieczki Carmen z rodziną, bo Marek zaczął współpracować z glinami.

Rozgoryczona wdowa wyrównała rachunki ze zdrajcami, zostawiła policji materiały dowodowe obciążające Rotów i wraz z trojgiem dzieci wyjechała z Polski. Od jej ucieczki minęło dwadzieścia miesięcy. W 2. sezonie Carmen przyjeżdża do kraju.

Nowa tożsamość

Głównym powodem decyzji o powrocie z Australii jest kondycja psychiczna córki, Natalii. Dziewczyna nigdy nie pogodziła się ze śmiercią ojca. Nie potrafi też wybaczyć matce jej surowego zachowania w obliczu tragedii, kiedy potrzebowała jej najbardziej.

Po powrocie do Polski Carmen próbuje ułożyć sobie życie z dala od świata, przed którym uciekła wiele miesięcy temu. Nie kontaktuje się z dawnymi znajomymi i rodziną, ma nową tożsamość. Zmieniła nazwisko na Szymczak i przybrała imię Karolina. Stara się prowadzić spokojne, nie rzucające się w oczy życie.

Teraz pracuje w sklepie Jana, z którym nawiązuje romans. Sprzedawca nie ma pojęcia o gangsterskich powiązaniach ukochanej. Pewnego dnia w sklepiku zjawia się komisarz Żaryn (Piotr Nowak) i prosi Majewską o pomoc oraz zeznawanie w procesie Wiktora.

Rodzinne porachunki

Okazuje się, że podczas nieobecności Carmen policja miała kłopoty ze zgromadzeniem odpowiednich dowodów, a mafiozi robią wszystko, by wymiar sprawiedliwości poniósł porażkę. Andrzej Rota przyznał się do zlecenia zabójstwa Marka, ale nie chce zdradzić, kto pociągnął za spust. W sprawie Wiktora na ławie oskarżonych ma zasiąść Henryk Rosiak – szef całej nadmorskiej mafii.

Żaryn potrzebuje zeznań wdowy po Marku. W sprawę zostaje zaangażowany nadinspektor z Warszawy po to, by zmniejszyć mafijne wpływy. Przeszłość nieubłaganie daje o sobie znać i Carmen znów musi skonfrontować się z bratem i ojcem. Nadal nie ma do nich zaufania, ale nie potrafi uwolnić się emocjonalnie. Gdy staje przed sądem i zeznaje przeciwko najbliższym krewnym, musi dokonać trudnego wyboru.

Nie ma pojęcia, że siedzący w więzieniu Wiktor nadal pociąga za sznurki. Jest w stanie wiele poświęcić, by uciszyć siostrę, której zeznania mogą go pogrążyć. Powrót Carmen okazuje się niewygodny także dla innych osób związanych ze światem przestępczym, a jej zeznania zagrażają wielu członkom mafii.

Życie Carmen i jej dzieci ponownie wisi na włosku. Ktoś odkrywa jej tożsamość i próbuje ją zabić. W zamian za cenne zeznania prokurator Justyna Reszke oferuje Majewskiej i jej najbliższym program ochrony świadków. Czy Carmen przyjmie jej propozycję, czy może znów weźmie sprawy w swoje ręce?

Przekraczanie granic

– Lubię postać Carmen, ale w tym sezonie będzie wyraźnie widać, że posuwa się ona coraz dalej – mówi o swojej bohaterce Agata Kulesza. – Ma dużą motywację, bo walczy o swoje dzieci i o normalność, ale ciągle się to nie udaje.

Zwyczajny człowiek nie przeżyłby choćby jednego dnia z życia Carmen. Nie wiem, jak to się skończy – dodaje aktorka. Przekonamy się, oglądając premierowe odcinki.

Tak Agata Kulesza reprezentowała Polskę na Czerwonym Dywanie w Los Angeles. Wówczas nawet nie śniła, że jej film zdobędzie dla Polski pierwszego Oscara.

Na ten sukces czekaliśmy wiele lat – wreszcie zdobyliśmy upragnionego Oscara za film „Ida” Pawła Pawlikowskiego, w którym Agata Kulesza zagrała jedną z głównych ról. Jednak gwiazda mocno stąpa po ziemi i nie zamierza spoczywać na laurach.

– Jest wielka radość, ale to nie jest rodzaj takiej ekscytacji, że teraz nie wiadomo, co nam się wydaje. Trzeba dalej iść – mówiła aktorka tuż po powrocie z gali wręczenia nagród. Nie zachłysnęła się też blichtrem Hollywood. – Ceremonia jak ceremonia. Trochę więcej ludzi niż na naszych Orłach. 

Spodziewałam się, że będzie gorzej – dodała z uśmiechem. Nie musimy się martwić, nie zamierza rezygnować z pracy w Polsce na rzecz kariery w Los Angeles. – Chcecie mnie wygonić, czy co? Mnie jest tu bardzo dobrze. Mam bardzo fajny materiał do grania – tak odpowiadała na pytania o ewentualne propozycje z Hollywood.

Poza drugą serią „Krew..” czekają nas w tym roku dwie kinowe premiery z udziałem aktorki. Pierwsza to tragikomedia „Moje córki krowy”, a druga – „Innocent” i jest koprodukcją francusko-polsko-belgijską. Nie możemy się doczekać!

Tylko przez chwilę Carmen zazna spokoju. Po powrocie do Polski rodzinne kłopoty dadzą o sobie znać. Sytuację skomplikuje stan zdrowia jej ojca.

Bohaterowie

Wąsacz (Przemysław Bluszcz). Jest skorumpowanym policjantem przydzielonym do sprawy rodziny Rotów. Od lat pracuje dla Stasiaka.

Robert Kłos (Tomasz Sobczak). Inspektor z Warszawy, który zastąpi Żaryna. Jest młodszy, twardy i przebiegły. Poznaje i rozumie sytuację Carmen.

Ewa Rota (Roma Gąsiorowska). Świeżo poślubiona żona Wiktora. Zdaje sobie sprawę, kim naprawdę jest jej mąż. Lubi pieniądze i wygodne życie.

Jan Zwolski (Bartłomiej Topa). Nowy facet Carmen. Ciepły, rodzinny, lubi gotować, majsterkuje w domu. Ma syna Krzysia, a rok temu stracił żonę.

Justyna Reszke (Kinga Preis). Prokurator pracująca nad sprawą Wiktora. Pracoholiczka. Kiedy śledztwo wymyka się spod kontroli, działa na granicy prawa.

Henryk Rosiak (Wiesław Komasa). Prawdziwy ojciec chrzestny mafii na Wybrzeżu. Kiedyś konkurował z Andrzejem, ale jest od niego groźniejszy.

Paweł Lipski (Adam Woronowicz). Księgowy Andrzeja. Udzieli pomocy w ukrywaniu nielegalnych działań Rotów, tak, by nikt nic nie odkrył.

Krystyna Król (Magdalena Popławska). Adwokat Carmen. Jest ostra, negocjuje nowe warunki dla klientki. Broni jej w sądzie i doradza w sprawie Rotów.

Luter (Mariusz Bonaszewski). Nadal jest przyjacielem Rotów. Zaproponuje Carmen pomoc, kiedy ktoś zacznie ją śledzić.

Franek (Maciej Musiał) stanie w obronie Carmen, kiedy Natalia (Małgorzata Kozłowska) zarzuci jej, że jest złą matką.

Kolejny kryzys w rodzinie

Nawet wyjazd z Polski nie jest w stanie przywrócić równowagi w rodzinie Majewskich. Śmierć ojca i Marleny silnym echem odbiły się na dzieciach Carmen. Najgorzej radzi sobie Natalia, która po niekończących się nieporozumieniach z matką, postanowi wyprowadzić się z domu.

Schronienie znajdzie w mieszkaniu Mateusza – Młodego, którego pozna w Eldorado, klubie Wiktora Roty. Para szybko przypadnie sobie do gustu. Z matką zostaną młodsi synowie Carmen – Franek i Borys.

Świat Seriali

Zobacz również

  • Ten moment musiał nadejść. Przed nami ostatni odcinek drugiego sezonu serialu „Krew z krwi”, tym razem w reżyserii tandemu Kasia Adamik – Jan Komasa. To dzięki nim telewidzów czeka bardzo... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.